İki metrekarede kazanılan hayat

Sivaslı Dilek Kütükçü, 2 metrekarelik anahtarcı ve çilingir dükkanında 12 yıldır kazandığıyla iki çocuğuna üniversite okuttu.

Sivas’ta Dilet Kütükçü (47) tarafından işletilen anahtarcı dükkanı boyutları ile dikkat çekiyor. tek kişinin sığabildiği dükkanda müşteriler işlemlerini dükkan vitrininde açılan pencereden sağlıyor. Kütükçü, dükkanında yer olmadığı amaciyla konuk de onay edemiyor. derhal hemen tek asansör kabini büyüklüğündeki dükkanın eni tek metreden dahada kısa boyu ise iki metre civarında.

İki metrekarelik dükkanında 12 senedir anahtarcılık yaparak ekmeğini helalinden çıkartıp evini geçindirdiğini belirten istek Kütükçü, ele geçirdiği gelirle tek ev aldığını biri mezun iki çocuğuna ise üniversite okuttuğunu belirtti. Kütükçü, “12 senelik süreçte hanemi aldım, işyerimi aldım, çocuklarımı okuttum. Halende hayat mücadelesine ayni ritimde devam ediyorum. Kızım insan kaynakları mezunu , Erkek çocuğum iyi sanatlar fakültesine gidiyor. Dükkanın küçüklüğü müşterilerin alakasını çekiyor. Öncelikle bana bakıyorlar. derhal peşinden dükkanıma bakarak gülümsüyorlar ve bana nereden girdiğimi soruyorlar. Ama bendeniz memnunum. bendeniz ve makinem sığdıktan ardindan gerisi mühim değil. bendeniz ekmeğime bakıyorum. İnsanların dükkanım amaciyla söylediklerini umursamıyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir