AVM’de İranlı kadın paniği: 4 saatte 1400 ürün!

Antalya’da bir AVM içindeki farklı mağazalardan 4 saat içinde bin 400 parça tekstil ve kozmetik ürünleri çaldığı iddia edilen 4 İran uyruklu zanlı adliyeye sevk edildi.

Antalya İl güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından halkın yoğun olduğu bölgelerde görev yapmaları amaciyla oluşturulan güven timleri Lara kisminda bulunan tek alışveriş merkezinde Bir gün evvel gece şüphelendikleri dört İran tebaalı kadını durdurdu. Kadınların üzerilerinde ve çantalarında yapılan aramada çok sayıda giyim, oyuncak, bujiteri ve parfüm malzemeleri ele geçirildi.

Güven timlerinin, hırsızlık ofis amirliği ekipleri ile birlikte yaptığı çalışmada çantalarda bulunan malzemelerin aynı vakit içinde 5 ayrı iş yerinden çalındığı tespit edildi. Gözaltına alınan M.S.R. (23) ve M.D.’nin (44) Antalya’da yaşadıkları, R.A. (28) ve Z.Z.’nin (33) ise ecnebi gezgin olarak geldikleri tespit edildi. dört kadının Fener semtinde konakladıkları hanede de arama yapıldı. Yalnızca birinin Türkçe konuşabildiği kadınlar Emniyet’teki ifadelerinin derhal peşinden adliyeye derhal sevk edildi.

BARKOTLARI YA KESMİŞLER YA KAZIMIŞLAR

Öte yadan İran tebaalı tek kadınların hırsızlığı nasıl gerçekleştirdikleri de tespit edildi. Yanlarında jilet ve taraf keski bulunan kadınların, tekstil mağazalarında barkotları kestiği, kozmetik mağazalarındaki kati barkotları jiletle kazıdıkları belirlendi. Kadınların çantalarında yapılan aramada ise bin 400 parça malzeme ele geçirildi. Kadınların çaldıkları malzemeleri ülkelerinde çok tutardan sattıkları öğrenildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir