Grammy Ödüllü Maya Azucena’dan ‘Uzun ince bir yoldayım’ türküsü

Maltepe’de Cumhuriyet’in 94’üncü yılı kutlamaları kapsamında sahne alan Grammy ödüllü sanatçı Maya Azucena ney eşliğinde ‘Uzun ince bir yoldayım’ türküsünü söyledi. Azucena’nın Türkçe performansı dinleyenleri mest etti.

Maltepe Belediyesi Cumhuriyet’in 94’üncü senesi dolayısıyla düzenlenediği “Cumhuriyet Benim – Cumhuriyetimizin 94. Yılını 94 Etkinlikle Kutluyoruz” faaliyetleri başladı.

1 ay süresince ilçeyi festival alanına çevirecek var olan etkinliklerin ilkinde Grammy ödüllü dünyaca meşhur sanatçı Maya Azucena, Beşçeşmeler Meydanı’nda konser verdi. Konserde Azucena’ya Türkiye’nin evvel kadın neyzeni Burcu Karadağ eşlik etti.

Türkçe performans mest etti

Amerika Birleşik Devletleri’nin divası olarak bilinen, dört oktavlık kuvvetli sesi, aldığı mükafatlar ve ses getiren düetleriyle Bilinen Maya Azucena verdiği konserle Maltepelileri coşturdu. Birbirinden iyi şarkılarını söyleyen Maya Azucena oyun alani/sahne performansı ile de izleyenlerden tam not aldı. Konserde Neyzen Burcu Karadağ’ın eşlik ettiği Maya Azucena, Aşık Veysel’in ‘Uzun İnce tek Yoldayım’ türküsünü seslendirdi. Azucena’ın Türkçe performansı dinleyicileri mest ederken, Grammy ödüllü sanatçı uzunca süre alkışlandı.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları ile alakalı bilgi veren Maltepe Belediye reis Yardımcısı Melih Morsünbül, “Maltepe Belediye Başkanımız Sayın Ali Kılıç seçenek döneminde laf vermişti. Cumhuriyet ayını tek festival havası içinde kutlanacağını söylemişti. Hazırlıklarımızı tamamladık. Bu sene tek ay tek sonraki sene ise 6 ay kutlayacağız. Cumhuriyet’in ismine yakışır, mücadelemize yakışır etkinlikler gerçekleştireceğiz. Maya Hanım bu erken Cumhuriyet kadınları amaciyla sahneye çıktı. Kendisi Grammy ödüllü tek sanatçı, bizim de nazik davetimizi kırmayarak açılış konserimizde yer aldı ve bu geceyi renklendirdi” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir