Ünlü Oyuncu Mert Fırat, UNDP’nin iyi niyet elçisi seçildi

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programının (UNDP) Türkiye’deki temsilcisi ve iyi niyet elçisi olarak sevilen oyuncu Mert Fırat seçildi. Programda konuşan Türkiye’nin iyi niyet elçisi Mert Fırat, “İlk olmanın verdiği bu gurur her şeyden önce bu sorumluluğu almak UNDP ile çalışmak Türkiye’de 50 yılı geride bırakmış kurumla çalışmak ve hareket ediyor olmak destekçisi olmak beni çok heyecanlandırdı” dedi.

Şişli’deki tek otelde düzen eden merasime BM ülkemiz Mukim Koordinatörü ve UNDP ülkemiz Mukim Temsilcisi Irena Vojackova, UNDP ülkemiz direktörü Claudio Tomasi, Mert Fırat ve çok sayıda medya mensubu katıldı.Tören Birleşmiş Milletler Kalkınma Programının çalışmalarını laf eden kısa film ile başladı. derhal peşinden Birleşmiş Milletlerin kalkınma programlarında gönüllü olarak bulunan meşhur oyuncu Mert Fırat’ın katıldığı projeler sırasıyla gösterildikten ardindan atama töreninde geçildi. Birleşmiş Milletlerin Kalkınma Projeleri kapsamında Türkiye’nin bu alanda iyi niyet elçisi var olan Mert Fırat atama belgesini, BM ülkemiz Koordinatörü Irena Vojackoca’dan aldı.Tören, çekilen aile resiminin derhal peşinden sona erdi.

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programının iyi niyet elçisi var olan meşhur oyuncu Mert Fırat, “Çok çok teşekkür ediyorum, bu benim amaciyla hatri sayilir büyüklükte tek onur. İlk olmanın verdiği bu gurur her şeyden evvel bu sorumluluğu almak UNDP ile çalışmak Türkiye’de 50 senesi arkada bırakmış kurumla çalışmak ve devinim etmekte olmak destekçisi olmak beni çok heyecanlandırdı” diye konuştu.

“En huzurlu şekilde kadınlar ötekileştiriliyor, bu sebeple evvela bu mevzu üzerinde çalışmalar uygulamak istiyorum”
Atama toplantı sonrasında medya mensuplarının suallerini Cevaplayan meşhur oyuncu Mert Fırat, “Üzerinde çalışmak istediğim projelerin başında kadın mevzusu geliyor. hayat üzerinde eşitiz ama aynı emeği veren kadın meslektaşım aynı imkanlara sahip olamayabiliyor. çoklukla bu konuyla alakali kadın yöneticileri cesaretlendirmek öncelikli amaç bu. kendisinin aramızda insanlık arasında bu problemi çözemezsek Zati ilerlemenin imkanı yok. En huzurlu şekilde Zati kadınlar ötekileştiriliyor. bu sebeple öncelikli olarak en çok çalışmak istediğim nokta kadınlar konusu. derhal peşinden birbirinden ayıramasam da abuhava mevzusu var,Suriye mevzusu var. Buradaki yasamsal barışı sağlama yerine da uygulamak istiyorum” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir