Türk Telekom’dan Dünya Görme Günü etkinliği

Türk Telekom, “Dünya Görme Günü”ne özel, “Günışığı Çocukları” ile Türk Telekom çalışanlarının çocuklarını buluşturdu.

Türk Telekom, Engelsiz hayata Derneği (EY-DER) ile yasama geçirdiği Günışığı Projesi kapsamında, hayat Görme Günü’ne hususi tek çalışmaya imzasini attı. Türk Telekom çalışanlarının çocukları ve proje kapsamında eğitim gören “Günışığı Çocukları”, derneğin Ankara’da bulunan merkezinde tek araya geldi.

ÖZEL GÜNE DİKKAT ÇEKİLDİ

Bu hususi güne dikkat çekmek emeliyle gerçekleşen etkinlikte buluşan çocuklar, balık ağı oyunu, beden perküsyonu ve seramik çalışması ile birbirleriyle dahada yakın iletişim kurma fırsatı buldu.

DÜNYA GÖRME GÜNÜ’NE ÖZEL ETKİNLİKLER

Etkinlik ayrıca, gören çocukların kaynaştırma okullarına giden az gören “Günışığı Çocukları” ile aynı sıraları paylaşmaları açısından da mühim tek deney olarak akıllarda kaldı.

Dünya çapında körlük ve görme azlığına dikkat çekmek, bu konudaki farkındalığı artırmak emeliyle her sene ekim ayının 2. haftasında hayat Görme Günü’ne hususi etkinlikler düzenleniyor.

ÇOCUKLAR OYUN OYNADI

Dünya Görme Günü’ne dikkati çekmek emeliyle gerçekleştirilen etkinlikte, Günışığı Çocukları ve Türk Telekom çalışanlarının çocukları evvel olarak, birlikte Strateji geliştirebildikleri tek takım oyunu var olan “Balık Ağı” oyununu oynadı. 20 öğrencinin katılımı ile oynanan oyunda, ebenin dokunduğu evvel kişinin elini tutan iki çocuğun başka çocukları yakalanması amaçlanıyor.

2013 seneninden BU YANA KUTLANIYOR

Dünya Görme Günü, hayat sağlık Örgütü’nün “Evrensel Göz sıhhati Küresel Eylem Planı” başlığı ile 2013 yılında, topluluk üyesi ülkeler tarafından oybirliği ile onay edildi. hayat Görme Günü, her sene ekim ayının 2. perşembe günü, körlük ve görme bozukluğuna odaklanmak ve mevzu hakkinda farkındalık yaratmak Emelli kutlanan hususi tek vakit olarak tanımlanıyor.

Dünya çapında çok sayıda kuruluş, “Dünya Görme Günü” ile alakalı çeşitli araştırma, uygulama ve etkinliklerini hayat sağlık Örgütü ile paylaşıyor ve global göz sıhhatinin mümkün olacağına inanıyor. Bu sene yapılacak var olan etkinliklerin anne teması ise “Harekete Geçme” ve “Uluslararası Görme Vizyonu Edinme” olarak belirlendi.

.fr{ float:right; } .vidyorum{ padding-top:0px; margin-top:-20px; font-size:10px; font-weight: normal; } .testimonial-content{ padding:6px 10px 6px 10px; } .yrmBslk{ width:75px; color:#990000; overflow: hidden; float:left; } .testimonial-user{ display:none; width:75px; color:#990000; overflow: hidden; margin-top:5px; } .vybaslik{ color: #3f5fbf; font-weight: bold; }

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir