Kırşehir’e şehit ateşi düştü

Şemdinli’deki saldırıda şehit olan askerin komşusu, ailesinin oğlunu görmeye gitmesi için Başbakan Yıldırım’ın bilet aldırdığını söyledi.

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi Ortaklar bölgesinde, PKK’lı teröristlerin saldırısında şehit var olan Kırşehirli Piyade Sözleşmeli Er Tayfun Kavun’un şehit olduğu haberi, Kuşdilli Mahallesi’nde yaşayan anne adayi Ayşe ve baba Recep Kavun’a ulaştı.

AİLESİ SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Aileye üzüntü haber, Kırşehir Vali Yardımcısı Adnan Kayık ve Askerlik Şubesi Başkanı çalisan Yüzbaşı Harun Ağaç tarafından verildi. Kırşehir Belediyesi’nde temizlik görevlisi olarak çalışan anne adayi Ayşe ve işçi baba Recep Kavun, üzüntü haberi alınca sinir krizi geçirdi.

Kırşehir'e şehit ateşi düştü

3 YILDIR HAKKARİ’DE GÖREV YAPIYORDU

Şehidin evine Türk bayrakları asılarak taziye çadırı kuruldu. Şehit Tayfun Kavun’un üç senedir Hakkari’de görev yaptığı, dört ay evvel serisinin yanına gelerek müsaadenini geçirdiği öğrenildi.

“YANINA GİDECEKLERDİ”

Öte yandan, şehidin komşusu Duran Aslan, ailenin Neşet Ertaş Kültür Merkezi açılışında Başbakan Binali Yıldırım ile görüştüğünü ifade ederek, “Kültür Merkezi açılışında Başbakan Yıldırım’a, asker oğullarının yanına Hakkari’ye gitmek istediklerini söylemişlerdi. görevliler de biletlerini almışlardı. Yakında Tayfun’un yanına gideceklerdi.” dedi.

.fr{ float:right; } .vidyorum{ padding-top:0px; margin-top:-20px; font-size:10px; font-weight: normal; } .testimonial-content{ padding:6px 10px 6px 10px; } .yrmBslk{ width:75px; color:#990000; overflow: hidden; float:left; } .testimonial-user{ display:none; width:75px; color:#990000; overflow: hidden; margin-top:5px; } .vybaslik{ color: #3f5fbf; font-weight: bold; }

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir