Vietnam’da ölü sayısı 49’a yükseldi

Vietnam’da etkili olan Damrey Tayfununda hayatını kaybedenlerin sayısı 49’a yükseldi.

Vietnam’da tesirli var olan Damrey Tayfunundan can kaybı yükseldi. Yetkililer, tayfunda hayatını kaybedenlerin sayısının 49’a yükseldiği, 22 kişinin ise kayıp olduğu bildirildi. Vietnam’da Cumartesi’den bu yana 30 bin insanın tahliye edildiği, alana gelen su baskın sebebinden 116 bin evin sular altında kaldığı veyahut tahrip olduğu, ağaçların devrildiği ve Bir hayli bölgenin elektriksiz kaldığı belirtildi. Şiddetli yağış ülkenin kıyı kesimlerini ve UNESCO hayat kalıtı Listesi var olan Hoi An’ı da vurdu. hükümet yetkilileri, yaptıkları izahta 40 bin hektarlık alanın hasar gördüğünü söyledi.

Önümüzdeki günlerde APEC Zirvesi’ne ev sahipliği yapmaya hazırlanan Da Nang şehiri de tayfundan etkilendi. Da Nang kenti, 10 Kasım’da AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Donald Trump’ın yanı sıra Rusya hükümet Başkanı Vladimir Putin ve Çin hükümet Başkanı Xi Jinping’i de konuk etmeye hazırlanıyor.

Geçtiğimiz ay da Vietnam’ın kuzeyinde fırtına ve şiddetli yağışların yollar açtığı su baskın ve toprak kaymalarında 80’den çok kişi hayatını kaybetmişti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir