FETÖ

FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında Yalova’daki Hava Harp Okulu öğrencilerini İstanbul’a sevk eden, aralarında eski Yalova Hava Meydan Komutanı ile olay gecesi görev yapan helikopter pilotlarının da bulunduğu 10’u tutuklu 16 sanığın yargılandığı davada, mahkeme tutuksuz 2 sanığın tutuklanmasına karar verirken, tutuklu 3 sanığın ise tahliyesine karar verdi.

FETÖ’nün 15 Temmuz’daki vuruş girişimi esnasında Yalova’daki sema harp Okulu öğrencilerini İstanbul’a derhal sevk eden, aralarında Daha önceki Yalova sema alan Komutanı ile olay gecesi görevli var olan helikopter pilotlarının da bulunduğu 10’u yakalanmis 16 sanığın yargılandığı davada, mahkeme tutuksuz iki sanığın tutuklanmasına karar verirken, yakalanmis üç sanığın ise tahliyesine karar verdi.

İstanbul 27. Ağır karar Mahkemesinde görülen duruşmada, yakalanmis sanıkların savunmalarının tamamlanmasının derhal peşinden mahkeme heyeti ara kararını açıkladı. Mahkeme heyeti, dönemin sema alan Komutanı albay yazi Yıldırım ile burada görevli Daha önceki rütbeliler kurmay binbaşı Mehmet Gürler, teğmenler Sabri Çalışkan ve Faruk Şimşek, astsubay Hasan Yıldırım ile sema harp Okulu Komutanlığı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir