Zirveye Beşiktaşlı futbolcular damga vurdu

Süper Ligin 14. Haftası geride kalırken, Medya Takip Ajansı Interpress’in yapmış olduğu araştırmaya göre geçtiğimiz ay medyada en fazla konuşulan futbolcunun Cenk Tosun olduğu belirlendi.

Özellikle Şampiyonlar Liginde oynadığı futbol ve attığı gollerle dikkat çeken Beşiktaş’ın ulusal golcüsü ile alakalı yazılı medya ve internete 13 bin 926 havadis yansıdığı tespit edildi. İkinci sırada tekrar tek başka Beşiktaşlı futbolcu Anderson Talisca yer alırken kara Beyazlı takımın Brezilyalı yıldızı ile alakalı geçen ay medyada 11 bin 282 havadis çıktığı belirlendi.  Beşiktaş’ın Hollandalı kanat oyuncusu Ryan Babel geçtiğimiz ayın en çok konuşulan futbolcular listesinde üçüncü sırada yer alırken başarılı forvet ile alakalı medyada 10 bin 824 havadis bulunduğu tespit edildi.
 
İlk 10 futbolcunun 6’sı Beşiktaşlı

Geçtiğimiz ayın en çok konuşulan futbolcularından biri de Galatasaray’ın golcüsü Bafétimbi Gomis olurken ligde gol krallığında dorukta bulunan futbolcu ile alakalı medyaya 10 bin 476 havadis yansıdığı görüldü. Listenin beşinci esnasında tek başka Beşiktaşlı yıldız Ricardo Quaresma yer alırken Portekizli futbolcu ile alakalı geçen ay medyada 10 bin 305 havadis çıktığı belirlendi. Medyada en çok haberi çıkan futbolcuların bulunduğu listede Beşiktaş defansının sigortası var olan dünyaca ünlü futbolcu Pepe ile alakalı ise 9 bin 989 havadis çıktığı saptandı. Fenerbahçe’de göstermiş olduğu performansla öne çıkan Mathieu Valbuena ile alakalı 8 bin 541 havadis çıkarken, ara ara çok eleştirilse de takımın vazgeçilmez oyuncularının başında gelen Dusco Tosic ile alakalı da medyada 8 bin iki havadis bulunduğu tespit edildi. Fenerbahçe’nin forvet oyuncusu Vincent Janssen ile alakalı 7 bin 914 havadis çıkarken, Trabzonspor’un kaptanı ve aynı zamanda tecrübeli golcüsü Burak Yılmaz ile alakalı de medyaya 7 bin 341 havadis yansıdığı belirlendi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir