Türk üniversiteye 5 yıllık CEA akreditasyonu

Dünyanın önde gelen yükseköğretimde dil öğretimi kalite kuruluşu CEA (İngilizce Dil Programı Akreditasyonu Komisyonu) Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Hazırlık Programı’na 5 yıllığına akreditasyon verdi.

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Yabancı Diller Yüksekokulu içerisinde etkinlik gösteren İngilizce Hazırlık Programı, dil eğitimi akreditasyonu alanında dünyanın en önde gelen kuruluşlarından biri var olan ve merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan CEA tarafından 5 sene müddetliğine akredite edildi.

İngilizce dil eğitim kurumlarının ve programlarının akreditasyonu alanında AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Eğitim Bakanlığı ve Association of Specialized and Professional Accreditors (ASPA) tarafından tanınan tek akreditasyon müessesesi var olan CEA, dahada evvel aralarında Amerika Birleşik Devletleri müdafaa Bakanlığı dil Okulu olmak üzere, dünyaca meşhur Bir hayli Amerikan yükseköğretim kurumunu da akredite etmişti.

Kısa isimi CEA var olan Commission on English Language program Accreditation, yükseköğretim kurumlarının ulusal ve beynelmilel seviyede tespit edecek performans standartlarına (kalite, verimlilik, organizasyon vb.) sahip olduğunu alana koymayı ve yükseköğretim isteginde bulunanlara güven tesis etmeyi planlayan tek sistem. Yükseköğretimde akreditasyon, öğrencilere verilen eğitimin beynelmilel kalite standartlarında ve sürdürülebilir olduğunun en objektif ölçütü olarak da biliniyor. başka istikametten akredite programlardan mezun var olan öğrencilerin sertifikaları ve diplomaları beynelmilel alanda bilinir ve tanınır vaziyete geliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir