ABD’li askerlere satılan Adanalı kardeşler buluştu

Adana’da bulunan İncirlik Üssü’ndeki ABD’li askerlere satılan ve yıllar sonra bulunan 2 kardeş Türkiye’ye geldi.

.imgtaa {display: block;position: relative; } .imgtaa img{display: block;} .imgtaa span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 37px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/aa.png’) no-repeat; } .imgta {display: block;position: relative; } .imgta img{display: block;} .imgta span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 37px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/aa.png’) no-repeat; } .imgtd {display: block;position: relative; } .imgtd img{display: block;} .imgtd span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 46px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/d.png’) no-repeat; } .imgti {display: block;position: relative; } .imgti img{display: block;} .imgti span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 51px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/i.png’) no-repeat; } .imgtr {display: block;position: relative; } .imgtr img{display: block;} .imgtr span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 99px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/r.png’) no-repeat; }

Şu vakit 25 yaşında var olan Seçil Berberoğlu 7 yaşındayken, kardeşi Hatice Berberoğlu (29) ise üç yaşındayken aileleri tarafından İncirlik sema Üssü’nde görevli iki askere satıldı.

MICHELLE VE BRITANNY OLDULAR

Hatice’nin ad ve soyismi Michelle Salery, Seçil’in ise Britanny Louisse Quillen olarak değiştirildi. Kendilerine evlatlık alındıkları bildirildikten ardindan evvel birbirini bulan dahada ardindan da Türkiye’deki ailelerini bulmak istek eden kız kardeşler, katıldıkları tek tv programında Türkiye’deki kardeşleri ve annesiyle de tek araya geldi.

ABD'li askerlere satılan Adanalı kardeşler buluştu

SATIŞA ARACILIK EDEN AVUKATIN MESAJI alana ÇIKARDI

Kız kardeşlerin Türkiye’deki işlemleriyle alakadar var olan Avukat Özlem Hatice Bakırcı, bebeklerin satışına aracılık eden Avukat Elife Kumak’ın Michelle (Hatice) 18 yaşına geldiğinde ona “Biyolojik ailen seni heyecan ediyor, resim gönderir misin” ifadeleriyle resim istediğini ve Michelle’nin böylelikle ilmi serisinin kendisini aradığını öğrendiğini aktardı.

ABD'li askerlere satılan Adanalı kardeşler buluştu

“TOPLAMDA 15 KARDEŞLER”

Daha ardindan Britanny’nin de (Seçil) ilmi serisinin kim olduğunu o asama İncirlik sema Üssü’nde görevli operatör babasına sorduğunda babasının çeşitli evraklar gösterdiğini ve bu evraklarda Avukat Elif Kumak’ın ismi geçince, ilmi kardeşi Michelle’yi bulduğunu laf eden Bakırcı, “Sosyal medya ortamında Elife Kumak’ın arkadaşlarına bakarken kendisine çok benzeyen arkadaşlar olduğunu görüyor ve bu kişilerden birinin de ablası olduğunu öğreniyor. dahada ardindan Michelle bağlantı kuruyorlar. Michelle başta inanmasa da fotoğraflara baktıklarında bunun rastlantı olamayacağını düşünüyorlar ve müzakereye başlıyorlar. 7-8 ay ABD’de süre gelen müzakere sonrasında Türkiye’deki aile ile webten görüşüyorlar. dahada ardindan dayanamayıp Nisan 2017’de Antalya’da buluşuyorlar. O günden beri de inanılmaz sıcak, içten tek kardeşlik ve aile ilişkisi ayni ritimde devam ettiriliyor. Bunlar toplamda 15 kardeşler. kayıp var olan iki bay kardeşlerini bulmak amaciyla aracı Avukat Elife Kumak ve başka aracılardan yardım bekliyorlar” dedi.

ABD'li askerlere satılan Adanalı kardeşler buluştu

SEÇİL (BRİTANNY) BERBEROĞLU

“İNGİLİZCE KONUŞUYORUM AMA TÜRKÜM”

ABD’de şu vakit hasta kisi bakıcılığı yapan Hatice (Michelle) Berberoğlu, serisinin çok fakir olduğu amaciyla üstüne görevli ABD’li tek surat başına evlatlık verildiğini ifade ederek, “Evlatlık verildiğim aile bana evlatlık olduğumu söylediğinde çok üzgündüm. her vakit ailemi bulmak istiyordum. hakikat Hanemde olmak istiyordum, ailemle tek arada olmak istiyordum. Şu vakit onları buldum ve onlarla bağlantıda olmak çok güzel. her birimiz birbirimize benziyor ve aynıyız. İngilizce konuşuyorum ama Türküm. Adana veyahut başka derhal hemen başka iki bay kardeşimizi arıyoruz” şeklinde konuştu.

ABD'li askerlere satılan Adanalı kardeşler buluştu

HATİCE (MİCHELLE) BERBEROĞLU

“BİR GÜN ADANA’DA YAŞAMAYI ÇOK İSTİYORUM”

ABD’de masaj terapisti olarak çalışan Seçil (Britanny) Berberoğlu da iki sene evvel Türkiye’den evlatlık verildiğini öğrendiğini aktararak, “Fakat Adana’da satıldığımı bilmiyordum. Ailemi bulduktan ardindan benim evlatlık verilmeme aracı var olan kişinin Avukat Elife Kumak olduğunu öğrendim. Ailem var, Erkek çocuğum var. Onlarla birlikte yaşıyorum, her şey çok iyi gidiyor ama hiçbir şey Türkiye’deki benzeri değil sanırım. ilmi ailemi buldum, sıkı tek şekilde görüşüyoruz. kayıp iki kardeşimiz amaciyla hemide biz hemide bizi büyüten aileler ve ilmi ailemiz yoğun ugras veriyoruz. ABD’de sonradan birbirimizi bulduğumuz kız kardeşimle ve aileleriyle birlikte çocuklarımızı büyütüyoruz. En ehemmiyetlisi tek vakit hayatımı Adana’da kurup yaşamayı çok istiyorum” ifadelerini kullandı.

ABD'li askerlere satılan Adanalı kardeşler buluştu

.mte20{ margin-top:-25px; z-index:1; } h6.timg{ float:right; height:25px; line-height: 25px; padding-left:5px; padding-right:5px; opacity:.8; font-size:10px!important; z-index:2; position:relative; background-color:#ebebeb; } .fr{ float:right; } .vidyorum{ padding-top:0px; margin-top:-25px; font-size:10px; font-weight: normal; } .testimonial-content{ padding:6px 10px 6px 10px; } .yrmBslk{ width:75px; color:#990000; overflow: hidden; float:left; } .testimonial-user{ display:none; width:75px; color:#990000; overflow: hidden; margin-top:5px; } .vybaslik{ color: #3f5fbf; font-weight: bold; }

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir