Erol Bedir: Cenk’e gelen teklif Sumudica’ya gelirse davulla uğurlarız

Kayserispor Kulübü Başkanı Erol Bedir, teknik direktörleri Marius Sumudica’yı büyük bir risk alarak Romanya’dan takımın başına getirdiklerini ve onun başarısı ile gurur duyduklarını söyledi.

Erol Bedir, Kayserispor’un 2. yarı hazırlıklarını sürdürdüğü Antalya’nın Belek Turizm Merkezi’nde Anadolu ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, Sumudica’nın başarılı olmasının kendisini birkaç açıdan sevindirdiğini belirterek şöyle konuştu:

“İlki onun başarılı olmasıyla Kayserispor başarılı oluyor. İkincisi, Sumudica’yı alıp geldiğimde o vakit yazılanlar ve konuşulanlardan ardindan bugün söylenenler hoşuma gidiyor, belli tek süre da egom olsun artık. Şu anda ligde çalışan iki yabancı hocadan tek tanesi. Bundan da keyifli ve mutluyum. Nasıl tek futbolcuyu hocası yetiştirir sunar, mesele Cenk’i yetiştiren hoca İngiltere’ye gittiği için çok mutludur. bendeniz de Türkiye’de tanınmayan tek hocayı getirerek riziko aldım. bu yüzden Sumudica’nın bugün konuşulan hoca konumuna gelmesiyle gurur duyuyorum. İsabetli tek iş yapmanın keyfini yaşıyorum.”

Bedir, Rumen teknik adama vatan dışından teklifler geldiğini doğrularken, takımdan ayrılacağı iddialarının ise gerçek olmadığını açıkladı.

Kayserispor Başkanı, Sumudica her konuşmasında “2 senelik sözleşmem var ama reis kaldığı sürece 5 senelik sözleşmeye de imzasini atarım diyor ama kimse bunu dikkate almıyor.” sözlerini kullandıktan sonra, “Sumudica, Kayseri’den iyi tek takım olmadığı sürece hiçbir yere gitmez. Avrupa’da tek takıma, ne bileyim İngiltere’de tek takıma giderse bundan Yalnızca huzur alırım. Bana var olan sözü var, eğer biz istersek Sumi ile uzatırız. Ama eğer Everton’dan Cenk’e gelen öneri Sumudica’ya gelirse davulla zurnayla uğurlarız. Körfez ülkelerine kazanç için ne Sumudica gider ne de biz göndeririz.” ifadelerini kullandı.

“Sumudica’yı ortada alan oyuncusu civarindan terlemiş görürsünüz”

Erol Bedir, Sumudica’nın maç içindeki hareketleri ile alakalı ise, şunları söyledi:

“Bir defa alışılmadık tek stil ama gerçekten içinden gelerek yapıyor, tribünlere oynamıyor. Agresif, heyecanlı, maçtan ardindan ona baktığınızda tek ortada alan oyuncusu civarindan yorulmuş ve terlemiş görürsünüz. Yerinde duramaz, kendisinin ülkesinde de öyleydi. Futbol tek şov oyunu, bu da şovun tek parçası. eğer zarar vermiyorsa tek mesele yok. Her yiğidin tek yoğurt yemesi vardır. Sumi ile Bu tür konulari konuştum, ’Karakterimi veyahut huyumu tek takım şeylerle disipline edersem özgür tek şekilde çalışamadığımı hissederim. Bu da performansıma yansır, ne olur bu konuyla alakali her biri bana saygı göstersin’ diyor. bendeniz de saygı gösteriyorum.”

“51 puanın 40’ını alabilirsek neden şampiyonluk olmasın”

Dinamo Kiev’den tasima ettikleri Artem Kravets ile kadrolarını güçlendirdiklerini anımsadan Bedir, “Kayserispor bu sezon şampiyonluğa oynayabilir mi?” sualine ise, şu yanıtı verdi:

“Şu anda bulunduğumuz yer sezon nihayetinde da kalmak istediğimiz yer. Alınacak 51 nokta var, tüm otoritelerin söylediği 70’i geçen takım şampiyon olur. Şu anda 30 puanımız var, sade tek matematikle 51 puanın 40’ını alabilirsek neden şampiyonluk olmasın. Ama ayaklarımızın yere basması lazım, sezon başında ligde kalma yerine önce 25 nokta hedefini koymuştum. İkinci yarıda tekrar bulunduğumuz yeri savunma yerine 25-30 nokta hedefimiz var. Ama oyuncularım beni evvel yarıda olduğu benzeri mahçup eder ve hedeflerimizden 5-10 nokta dahada çok toplarlarsa o söylediğiniz şeyler de olabilir. Biz ne yukarılarda uçuyoruz ne de aşağılarda sürünüyoruz. Biz haddimizi biliyoruz.”

“2 yabancı oyuncumuzla yollarımızı ayıracağız”

Bedir, nihayet yaptıkları transferle birlikte kadrolarındaki yabancı oyuncu sayısının 16’ya yükseldiğini dile getirerek, “Kanata William’ı aldık. Kravets büyük fedakarlık yaparak aramıza katıldı. Hiçbir bölgeye ihtiyacımız yok ama tasima hiçbir vakit durmaz. Şu anda 5-6 oyuncu ile görüşüyorum ama hiçbirisi şu vakit gelsin diye değil. Önümüzdeki dönem, dahada sonraki dönem için. Kayserispor’un geleceğini düşünmek zorundayım. Hocamızla oturup konuşarak iki yabancı oyuncumuzla yollarımızı ayıracağız. Bu oyunculara henüz karar vermedik. Oyuncularımıza talipler var, bunu değerlendireceğiz.” şeklinde konuştu.

Erol Bedir, oyuncularına şu anne civarindan gelen resmi öneri olmadığının altını çizerek, “Menajerler aracılığıyla 7-8 oyuncumuz için teklifler aldık. Kalecimizden, ortada alan oyuncularımıza öneri var. Espinoza’ya da öneri geldi ama şu anda hedefimiz var, dönem arasında kimseyi gönderme düşüncemiz yok. Hoca körfeze değil de İngiltere’ye gitsin, biz onların önünü açarız.” sözlerine yer verdi.

“Bir gün erken kalkarım kazanç hesaba yatmış”

Kayserispor Başkanı nihayet olarak, Deniz Türüç ile alakalı çıkan haberlerle alakalı olarak şu ifadeleri kullandı:

“Her şeyimiz şeffaf ve kağıtta yazılı. Deniz’in çıkış bedeli 10 milyon avro. 10 milyon avro’yu verirlerse, Deniz’i almak için bana sormalarına dahi neden yok. Deniz de tamam derse tek gün erken kalkarım kazanç hesaba yatmış, Deniz, veda etmeye istikbal bana. Bize talipli gelirse, oturup konuşulur. Hedeflerimize tek sıkıntı vermeyecekse, kulübümüzün menfaatleri için satarız. Ama şu vakit itibariyle görünen köy rehber istemez, bizim adama ve puana ihtiyacımız var.”

AA


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

<iframe id="player_666802" frameborder="0" scrolling="0" marginheight="0" marginwidth="0" allowfullscreen="allowfullscreen" src="/QuarkPlayer/Index?ContentParentId=1343184

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir